Neden Bioklimatik Sistem?

Bioklimatik Sistem

Bioklimatik Sistem

Sağlam Yapı

Bioklimatik Sistem, tamamı alüminyumdan oluşan sağlam bir yapıya sahiptir bu sağlam yapı sayesinde diğer sistemlerin 3 katı uzun bir ömüre sahiptir. Kısa vadede maliyeti yüksek görünse bile, kullanım ömrü göz önüne alındığında bioklimatik sistemlerin uzun vadede daha ekonomik olduğunu söyleyebiliriz.

Bioklimatik Sistem

Bioklimatik Sistem

Bioklimatik Sistemlerde Havalandırma ve Gölgelendirme

Bioklimatik sistemlerin en önemli özelliklerinden bir tanesi panellerin eksenel hareket yapıyor olmasıdır. Bioklimatik sistem, Bu sayede kullanıcısına diğer sistemlerin sağlayamayacağı gölgelendirme ile havalandırmayı aynı anda sunma ayrıcalığını tanır.

Bioklimatik sistemlerin bir özelliği de panellerin istendiğinde geriye toplanarak açık hava hissiyatı verebilmesidir.

Bioklimatik Sistem

Bioklimatik Sistem

Optimal bioklimatik ürününü öne çıkartan en büyük özellik ise özel tasarlanmış patentli panel yapısı sayesinde yağmurlu havalarda dahi havalandırma yapma imkanı sağlamasıdır.

Bu tarz sistemlerin maksimum oranda açık hava hissiyatını elde etmek için satın alındığını düşünürsek yukarıda belirttiğimiz üç özelliğin neden bioklimatik ürün tercih etmeniz gerektiği konusunda yardımcı olacağını düşünmekteyiz.

Temizlik ve Bakım

Bioklimatik sisteminde her ürün gibi temizlik ihtiyacı bulunmaktadır. Özellikle bu ürünün outdoor bir ürün olduğunu düşündüğümüzde, yağmur, toz, kar etkisinden dolayı kirlenir ve zamanla sigara lekeleri oluşabilir. Bioklimatik ürünleri diğer sistemlerden ayıran en önemli fark bütün yapının Alüminyumdan oluşması ve üstündeki boyanın eloktrostatik fırın boya olmasıdır. Bu sayede ürününüzü arabanızı yıkar gibi yıkayabilir ve sağlam yapısı sayesinde üstüne çıkıp su tutabilirsiniz. Bunu tercih etmezseniz panellerin dışını, panelleri 90 dereceye açıya getirip içten merdiven yardımıyla silebilirsiniz.

Bioklimatik Sistem

Bioklimatik Sistem

Aydınlatma ve Sistemin Kontrolü

Bioklimatik sistemlerde LED aydınlatma kullanabileceğiniz gibi mekanın mimarisine uyan her türlü aydınlatma ürününüde kullanabilirsiniz. Sağlam yapısı sayesinde taşıyıcılarımıza asılacak aydınlatma armatürleri paneller geriye toplansa dahi aydınlatma ihtiyacınızı karşılayacak ve gece karanlıkta kalmanızı engelleyecektir.

Bioklimatik sistemin kontrolü ise hatalı kullanıma izin vermeyen özel yazılımlı bir otomasyon kutusu üzerinden uzaktan kumanda ile sağlanır. Bu sayede ticari mekanlarda personel eğitimine gerek yoktur. Herkes sistemi rahatlıkla kullanabilir.

Bioklimatik Sistem

Bioklimatik Sistem

Güvenlik

Bioklimatik Sistem, sağlam alüminyum panelleri sayesinde üstten gelecek bütün darbelere karşı koruma sağlar. Özellikle yüksek katlı binaların altında bu özellik hayati önem taşımaktadır. Kış aylarında oluşan saçak buzları havanın yumuşaması ile hayati tehlike arz etmektedir. Bu tehlike yukarıdan atılabilecek veya düşebilecek her şey için geçerlidir. Alüminyum yapıya sahip panel yapısı düşen maddelerin alta düşmesini engelleyerek bu tehlikeyi engeller.