Optimal Yapı firmasına ait Biyoklimatik Sistem kısaca özetlemek gerekirse, havalandırma ihtiyacınızla gölgelendirme ihtiyacınızı aynı anda sunabilen ve istendiğinde geriye toplanarak açık havada oturma ihtiyacınızı karşılayabilen mimari sistemlerdir.

Biyoklimatik Sistemler

Optimal Yapı tarafından üretilen Biyoklimatik Sistemler; Alüminyum taşıyıcı ve panellerden oluşan kuvvetli bir yapıya sahip olup her hava koşulunda rahatlıkla kullanılabilir. Diğer tente sistemlerinden farkı ciddi bir kar yükü taşıma kapasitesine sahiptir. Biyoklimatik Sistemlerin en çok Binaların giriş katlarına kurulan Restaurant ve Kafeler tarafından tercih edildiğini düşünürsek Alüminyum panellerden oluşan çatı kaplaması sayesinde yukarıdan gelen her darbeyi absorbe edebilmesi, iç mekana ve altında bulunan insanlara zarar gelmesini engelleyebilmesi en ön plana çıkan özelliğidir.

Biyoklimatik Sistem

Biyoklimatik Sistem

Optimal Yapı‘ya ait Biyoklimatik Sistemler uzaktan kumanda sayesinde iki tip motor ile hareket ettirilir, birinci motor 105 dereceye kadar eksenel hareketi sağlarken, sistemin 105 dereceye gelmesi ile birlikte ikinci motor olan toplama motoru devreye girer. Motorlar arasında ki bu düzenlemeyi özel yazılımlı otomasyon sistemi sağlar. Bu yazılım aynı zamanda Biyoklimatik Sistemlerin hatalı kullanılmasınıda önlemektedir.

Biyoklimatik Pergole

Optimal Yapı firmasına ait Biyoklimatik Pergole sistemlerinde Alüminyum panelleri eksenel hareketi esnasında uzaktan kumanda ile 0 ila 105 derece arasında konumlandırabilir ve bu sayede güneşin her açısında mekanınızda gölgelendirme sağlayabilirsiniz.

Optimal Biyoklimatik Pergola sistemlerinin kullanıcılarına sunduğu eşsiz bir özellikte, özel panel yapısı sayesinde yağmurlu havalarda dahi havalandırma imkanı sunmasıdır. Bu yapı aynı zamanda sistem açılırken Panel üstlerinde biriken kirlerin aşağı düşmesini engellemek için de tasarlanmıştır.

Optimal Yapı firmasına ait Biyoklimatik Sistemlerin temizliği de diğer sistemlere göre çok kolaydır. Eksenel pozisyona getirerek dış yüzeyini içten temizleyebilir veya sağlam yapısı sayesinde üstüne çıkılıp su tutarak temizlik yapılabilir.

Optimal Biyoklimatik Sistemler

 

Biyoklimatik Sistem

Biyoklimatik Sistem

Optimal Biyoklimatik Sistemlerde istediğiniz her türlü aydınlatmayı kullanabileceğiniz gibi sistemin kompakt LED ışıklandırmasını da tercih edebilirsiniz.

Optimal firmasının Biyoklimatik Pergole sistemi yukarıda anlattığımız detaylar ve özellikler sayesinde dünyada satın alabileceğiniz en iyi outdoor ürünü olma özelliğine sahiptir.